Become A Donor

Become A Donor
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Contact Info

684 West College St. Sun City, United States America, 064781.

(+55) 654 - 545 - 1235

info@zegen.com

درباره ما

20240512_143021-min-2
درباره ما

کلیسای بشارتی-انجیلی تورنتو

ما چه کسانی هستیم.

نام ما, اَندکی از مُشخصه های ما را توضیح میدهد:

  ما مُتعلق به یک کلسیای بشارتی – انجیلی هستیم. ما تمامی کتاب مقدس را به عنوان کلام خدا پذیرفته ایم, پس بنابراین, آن را بعنوان یگانه قانون وملاک روش زندگی , ایمان و رفتار خود درزندگی می پذیریم.

  ما یک کلیسای پروتِستانی هستیم. بدین مفهوم که این کلیسا توسط جماعتی از اَساتید و بُزرگان (مشایخ) اداره می شود که در اداره آن, هر یک از آنها دارای رای و اعتباری برابرهستند.

  بعنوان یک کلیسای پروتستانی, ما عضوی از اَنجُمنهای  Westminster Confession Of Faith(1964) و Larger and Shorter Catechisms  می باشیم.

ما عضوی از کلیسای پروتستان اصلاح شده  کانادا هستیم(Reformed Presbyterian Church of Canada).

دیدگاه و ماموریت ما.

خواسته ما بعنوان جماعت کلیسای عیسی مسیح در تورنتو این است که خداوند را همانطور که او دستور میدهد پرستش کنیم, حقایق تاریخی مسیحی ارائه شده در کتاب مقدس و اصلاحات اعلان شده را آموزش دهیم, شهادت میدهیم که خداوند مسیح تنها نجات دهنده ماست و همچنین با قدرت روح قدوس خدا, زندگیهایی داشته باشیم که بطور فزاینده با اِراده خداوند که در ده فرمان اظهار شده است مطابقت دارند.

خلاصه تاریخی

این کلیسای انجیلی بشارتی در سال 1928در شهر تورنتوی کانادا پایه گذاری شد. اولین بنای ساختمانی آن در سال 1939 در مرکز شهر تورنتو ساخته شد. انجمن ما در سال 1976 به حومه شهر نورت یورک(North York , Bayview and Shepeard) نقل مکان کرد. در اُکتبر سال 2017 موفق به تَملیک ساختمان جدید خود شد.( برای اطلاعات بیشتر, به تاریخ جماعتی (Congregational History) رجوع کنید.

ما نماینده تورنتو هستیم.

اجتماع ما از افرادی با تَعلُقاتِ قومی, نژادی و فرهنگی مختلفی تشکیل شده است. این موضوع بیانگر این حقیقت است که پیام ما, پیام کتاب مقدس است که برای گروه و یا دسته ای مشخص بیان نشده است. در حقیقت بواسطه پایبندی قاطع ما به سادگی کتاب مقدس, مُعتقد به این موضوع هستیم که کلیسای ما میتواند با هر شخصی گفتگو کند. آرزوی قلبی ما این است که بتوانیم به روشی از طریق کتاب مقدس, با جامعه بسیار متنوع اطراف خود در تورنتو ارتباط برقرار کنیم.

بخش فارسی کلیسای بشارتی انجیلی تورنتو در سال 2024 آغاز به کار کرد، مسئول بخش  در سال 2018 در شهر تورنتو در ابتدا در قالب یک گروه دعا و آموزش کتاب مقدس شروع به فعالیت نمود، این گروه با بشارت دادن در مراکز خرید و مراکز رفت و آمد هموطنان و رساندن خبر خوش نجات به صورت آنلاین و از طریق شبکه های اجتماعی درحال گسترش در سطح کلان شهر تورنتو می باشد ولی به خاطر گستره دامنه فعالیت بیشتر در استان های انتاریو و کبک متمرکز می باشد و در قالب آموزش، مشاوره های روحانی و دعا در سراسر کانادا و همینطور برقراری جلسات آنلاین برای ایمانداران داخل ایران و یا سایر فارسی زبانان که دسترسی به کلیسا ندارند، حیطه فعالیت خود را گسترش داده است و هم اکنون مشغول خدمت رسانی به فارسی زبانان عزیز می باشد. این کلیسا یک کلیسای بشارتی (Evangelical) – اِنجیلی (Presbyterian) با تعالیم راستین، ریفُرمد و اصیل کتاب مقدسی و معتقد به تثلیث اقدس می باشد.

این کلیسا در روزهای یک شنبه از ساعت 11 صبح در شهر تورنتو برای مراسم هفتگی دعا، پرستش و شنیدن پیغام کلام خداوند و همچنین در روزهای پنج شنبه از ساعت 6 بعدازظهر به زبان فارسی برای آموزش کتاب مقدس دایر می باشد. قابل ذکر است روزهای کاری کلیسا از دوشنبه تا شنبه از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر میباشد و شما عزیزان می توانید با وقت قبلی با شبان کلیسا در ارتباط باشید.

برای کسب آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن 5454 467 647 از طریق تلفن و یا واتساپ گفتگو بفرمایید.

همه راههای خداوند رحمت و حق است برای آنانی که عهد و شهادت او را نگاه می دارند.

مزامیر باب ۲۵ آیه ۱۰